KURAN & BİLİM

METAFİZİK

DİN
BELGESELLER


OTHER LANGUAGES

En Büyük Nimetlerden Biri: Nefes Almak


Bir süre nefessiz kalsaydınız neler olurdu? Yaklaşık bir dakika sonra bayılır, iki ila üç dakika sonra beyin ölümü gerçekleşir
>>>İman Etmeyenlere Özgü Bir Özellik: İkna Olmamak


İman etmeyen insanları, ölümle her an karşılaşabilecekleri konusunda ikna etmek mümkün değildir. Bu kadar kesin ve açık bir gerçek olmasına rağmen, insanların büyük bir kısmı ölümün yakınlığını unutmaya çalışır. Çünkü ölüm, tutkuyla bağlı oldukları dünya hayatını yok eder, din ahlakının yaşanması gerektiğini hatırlatır, cehennem gerçeğini karşılarına çıkarır. Bu gerçeklerden kaçmak için ise "düşünmemek" tek yöntemleridir.
>>>


Panikte Olan Evrimciler, Hezeyanlarına Yenisini Eklediler: "Dört Ayaklı Yunus" MasalıEkstra çift yüzgeç kesinlikle evrimsel bir yapı olarak değerlendirilemez. Yunusun DNA’sında yüzgeçlerin inşası için gerekli genetik bilgi, onu oluşturan dokuların mimarisi zaten mevcuttur. Buna göre ortada evrimsel bir gelişim değil, varolan yapıların fazladan kopyalanması durumu vardır. Örneğin okumakta olduğunuz bu yazının kopyasının herhangi yeni bilgi içermeyeceği gibi, yunusun ekstra yüzgeçleri de yeni genetik bilgi içermemekte, evrim teorisi lehinde öne sürülebilecek bir kanıt niteliği taşımamaktadır.

>>>
Mirasımıza Sahip ÇıkmakTürk Milleti son derece sağlam ve köklü bir mirasa sahiptir. Önemli olan bu mirasın kıymetini gereği gibi kavrayabilmek ve geçmişimize sahip çıkarak yüzümüzü geleceğe dönebilmektir. >>>


AKILLI TASARIM yani YARATILIŞ
Bu sitede zaman zaman karşınıza Allah'ın yaratmasındaki mükemmelliği vurgulamak için kullandığımız "tasarım" kelimesi çıkacak. Bu kelimenin hangi maksatla kullanıldığının doğru anlaşılması çok önemli. Allah'ın tüm evrende kusursuz bir tasarım yaratmış olması, Rabbimiz'in önce plan yaptığı daha sonra yarattığı anlamına gelmez. Bilinmelidir ki, göklerin ve yerin Rabbi olan Allah'ın yaratmak için herhangi bir 'tasarım' yapmaya ihtiyacı yoktur. Allah'ın tasarlaması ve yaratması aynı anda olur. Allah bu tür eksikliklerden münezzehtir. Allah'ın, bir şeyin ya da bir işin olmasını dilediğinde, onun olması için yalnızca "Ol!" demesi yeterlidir.
Ayetlerde şöyle buyurulmaktadır:
Bir şeyi dilediği zaman, O'nun emri yalnızca: "Ol" demesidir; o da hemen oluverir. (Yasin Suresi, 82)
Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca "OL" der, o da hemen oluverir. (Bakara Suresi, 117)


 Herşeyin Doğrusu >>>
Hz Mehdi'nin Dünyadaki Manevi Ordusu >>>
Fransa'da Yaratılış Atlası, Türkiye'de Fosil Sergisi Paniği >>>
Materyalist Fikirlerin Beşiği Olan Fransa'da "Yaratılış Atlası" Paniği >>>
Fransa'da "Yaratılış Atlası" Depremi ! >>>
Uydurma Delillere Basın Son Vermeli >>>
Yerli Evrimciler Bilim Dışı İddialarını Artık Terk Etmelidir! >>>
Avrupa Birliği (AB)'ni Materyalizm Batağından Sadece Türkiye Kurtarabilir >>>

Ruh, metafizik bir kavram olduğu için materyalistler için hiçbir şekilde kabul edilemezdi. Çünkü metafizik, şuursuz olayları, tesadüfleri, bilinçsiz süreçleri ortadan kaldırmakta, bilinçli bir yaratılışın yani Allah'ın varlığının kanıtlarını sunmaktaydı.

Cehalet Ortamında Gelişen Darwinizm: DARWIN DNA'YI BİLSEYDİ
Darwin'in teorisini ortaya attığı dönem, değil DNA gibi bir molekülün incelenmesi, hücrenin temel yapısının dahi anlaşılamadığı bir bilim düzeyine sahipti.
"Tesadüf dışında hiçbir şey bilimsel değildir" mantığı bir mantık aczidir. Mantık açmazıdır. Uzayda yeni yeni değişik medeniyetlerle karşılaşılsa hepsinde Darwinizm ve tesadüf mantığı mı kullanılacak? "Tesadüf her yerde medeniyetler kurmuştur" mu denilecek? Bu perişan mantığın bilimsellik olarak sunulması bu yüzyılın utancı ve yüz karasıdır.

YENİ MAKALELER

DARWİNİZM İLE İLMİ MÜCADELENİN ÖNEMİ >>>
GENÇLİKTE YAŞANAN DEJENERASYON VE ÇÖZÜMÜ>>>
MASONLARIN VE DARWİNİSTLERİN KARANLIK İTTİFAKI >>>
İSLAM AHLAKI KADINI YÜCELTİR >>>
TARİHİN KESİNTİSİZ AKIŞI >>>
HZ.MUHAMMED (SAV)'İN KUTLU SOYU:SEYYİDLER >>>
KURAN AHLAKINDA MÜSLÜMAN ERKEK KARAKTERİ >>>
ATOMUN SAĞLAMLIĞI VE GÜCÜ ALLAH'IN AYETLERİNDENDİR >>>


 


İnsanlar Nelerle İmtihan Edilir?

Dünya hayatı, her insanın, asıl ve sonsuz ahiret yurduna ulaşmadan önce imtihan olduğu geçici bir mekandır. Her insanın fıtratına uygun olarak yaratılan imtihanların bir amacı, insanı imani anlamda olgunlaştırmak, onu sonsuz ahiret hayatına hazırlamaktır.
>>>

 

 


İslam Dünyası'nın İhtiyacı Olan Birlik Ruhu

Günümüzde de İslam dünyasının tümüne yol gösterecek çağdaş bir merkezi otoriteye ihtiyacı vardır. Demokratik esaslara ve hukukun üstünlüğü prensibine dayanan merkezi bir otoritenin ve bir birliğin kurulması İslam dünyasının mevcut sorunlarının giderilmesinde çok önemli bir adım olacaktır. >>>

 

DİĞER SİTELERİMİZ


Üye Olun
Sitemizdeki gelişmelerden haberdar olmak için e-mail listemize katılın.

Destek Olun
Muhammed Hasenoğlu eserlerinin daha fazla insana ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

21. Yüzyıl Türkiye'nin Altınçağı Olacak


Türkiye İslam dünyası ile Batıyı biraraya getirebilecek tek ülkedir. Öncelikle demokratik ve laik yapısıyla Türkiye, Batının değerleri ile İslam'ın değerlerinin çatışmadığının somut bir örneğidir. Bununla birlikte sahip olduğu tarihi miras Türkiye'yi doğal olarak liderlik pozisyonuna yerleştirmektedir.
>>>
Hayatınızın Pamuk İpliğine Bağlı Olduğunu Biliyor musunuz?

Tek bir enzimin eksikliği ile insan nesli yok olabilir. Bunu görmek için sadece bir örnek dahi yeterlidir…
>>>

 

 

Duyma Anında Neler Oluyor?Yolda karşılaştığınız bir arkadaşınız size "merhaba" dediğinde, arkadaşınızdan gelen ses dalgaları kulak kepçesi tarafından toplanır. Ses, yolculuğu sırasında saniyenin ellide birinde 6 m. yol kat eder.
>>>
KURAN-I KERİM


Müslüman, Çoğunluğa Değil, Allah (cc)'ın Rızasına UyarBaşkalarının da aynı hatayı yapıyor olması kişiyi sorumluluktan kurtarmaz. Hafifletici bir sebep de sayılmaz. Çünkü Rabbimiz "Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyacak olursan, seni Allah'ın yolundan şaşırtıp-saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak 'zan ve tahminle yalan söylerler." (Enam Suresi, 116) ayetiyle, insanları çoğunluğa uymamaları konusunda uyarmıştır. >>>

 


Ana Sayfa   |   Kitaplar  |   Belgeseller  |   Makaleler   |   Bize Ulaşın   

© 2004 Muhammed Hasenoğlu www.muhammedhasenoglu.org
Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.
danisma@muhammedhasenoglu.org